Botičky

Mohou mít 15letý chlapec a 18letá žena sex?

Naděždo, dobré odpoledne! Vzhledem k tomu, že Vašemu synovi ještě není 16 let, skutečnost, že je ve vztahu s dospělou dívkou, spadá pod článek 134 trestního zákoníku Ruské federace a dívce za to hrozí trestní postih. Věk souhlasu pro intimní intimitu je stanoven na 16 let. Polehčující okolností by bylo například to, kdyby to váš syn s přítelkyní zvážněl a brali by se (například když otěhotní). V souladu s ustanovením 2. Umění. 21 Občanského zákoníku Ruské federace, v případech, kdy zákon umožňuje uzavření manželství před dosažením osmnáctého roku věku, občan, který nedosáhl věku osmnácti let, nabývá plnou způsobilost k právním úkonům od uzavření manželství. A i když takové manželství zanikne před dovršením 18. roku věku, stále se bude mít za to, že osoba je plně způsobilá (pokud je manželství prohlášeno za neplatné, může soud rozhodnout, že nezletilý manžel ztrácí plnou způsobilost k právním úkonům od okamžiku určeného soudem) .
Zákon o správních deliktech, čl. 5. 35 za neplnění povinností rodičů nebo jiných zákonných zástupců nezletilých dětí při výživě a výchově nezletilých dětí se zakládá odpovědnost rodičů za neplnění nebo nesprávné plnění povinností rodičů nebo jiných zákonných zástupců nezletilých dětí. udržování, výchova, vzdělávání, ochrana práv a zájmů nezletilých vyžaduje varování nebo uložení správní pokuty ve výši sto až pět set rublů.
Je důležité si uvědomit, že pro dítě do 15 let je zákaz vycházení od 22 do 6 hodin. To znamená, přísně vzato, pokud bude váš syn chodit sám po 22. hodině, policie ho může zastavit a bude muset vás kontaktovat. Zodpovědnost ponesete i v případě, že bude přistižen například opilý. To všechno jsou velmi vážné věci. Orgány činné v trestním řízení se mohou obrátit na opatrovnický a opatrovnický orgán a upozornit na skutečnost, že neplníte zcela své povinnosti při výchově dítěte.
Zákon umožňuje rodiči žít odděleně od dítěte, které dosáhlo 16 let, se souhlasem opatrovnického a opatrovnického orgánu, pokud tím není nepříznivě dotčena výchova a ochrana práv a zájmů svěřence (čl. 2, článek 36 občanského zákoníku Ruské federace).
V každém případě je lepší, abyste se se synem domluvili, aby s vámi bydlel do 16. narozenin, pak bude mít podle zákona mnohem více práv a neohrozí bezpečnost dívky.
Všechno nejlepší!

Teenager žije s dospělým, je to legální?

Dobrý den, můj syn, 15 let, žije jen s 18letou dívkou, je to legální?

Odkaz na předmět:
Může mít lidské dítě sex s kočkou.

Naděždo, dobré odpoledne! Vzhledem k tomu, že Vašemu synovi ještě není 16 let, skutečnost, že je ve vztahu s dospělou dívkou, spadá pod článek 134 trestního zákoníku Ruské federace a dívce za to hrozí trestní postih. Věk souhlasu pro intimní intimitu je stanoven na 16 let. Polehčující okolností by bylo například to, kdyby to váš syn s přítelkyní zvážněl a brali by se (například když otěhotní). V souladu s ustanovením 2. Umění. 21 Občanského zákoníku Ruské federace, v případech, kdy zákon umožňuje uzavření manželství před dosažením osmnáctého roku věku, občan, který nedosáhl věku osmnácti let, nabývá plnou způsobilost k právním úkonům od uzavření manželství. A i když takové manželství zanikne před dovršením 18. roku věku, stále se bude mít za to, že osoba je plně způsobilá (pokud je manželství prohlášeno za neplatné, může soud rozhodnout, že nezletilý manžel ztrácí plnou způsobilost k právním úkonům od okamžiku určeného soudem) .
Zákon o správních deliktech, čl. 5. 35 za neplnění povinností rodičů nebo jiných zákonných zástupců nezletilých dětí při výživě a výchově nezletilých dětí se zakládá odpovědnost rodičů za neplnění nebo nesprávné plnění povinností rodičů nebo jiných zákonných zástupců nezletilých dětí. udržování, výchova, vzdělávání, ochrana práv a zájmů nezletilých vyžaduje varování nebo uložení správní pokuty ve výši sto až pět set rublů.
Je důležité si uvědomit, že pro dítě do 15 let je zákaz vycházení od 22 do 6 hodin. To znamená, přísně vzato, pokud bude váš syn chodit sám po 22. hodině, policie ho může zastavit a bude muset vás kontaktovat. Zodpovědnost ponesete i v případě, že bude přistižen například opilý. To všechno jsou velmi vážné věci. Orgány činné v trestním řízení se mohou obrátit na opatrovnický a opatrovnický orgán a upozornit na skutečnost, že neplníte zcela své povinnosti při výchově dítěte.
Zákon umožňuje rodiči žít odděleně od dítěte, které dosáhlo 16 let, se souhlasem opatrovnického a opatrovnického orgánu, pokud tím není nepříznivě dotčena výchova a ochrana práv a zájmů svěřence (čl. 2, článek 36 občanského zákoníku Ruské federace).
V každém případě je lepší, abyste se se synem domluvili, aby s vámi bydlel do 16. narozenin, pak bude mít podle zákona mnohem více práv a neohrozí bezpečnost dívky.
Všechno nejlepší!

Odkaz na předmět:
Co mě charakterizuje v tetování.

Maria Paulus, právník

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»